Kojce dla psów


Opis kojców dla psów

Kojce dla psów są świetną alternatywą wobec trzymania tych zwierzaków na łańcuchu i w kagańcu. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania, pozwalasz swojemu pupilowi na większą wolność, dbając jednocześnie o jego bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo innych zwierzaków czy Twoich gości (w przypadku posiadania psów groźnych ras, które nie lubią na swoim terenie obcych). Kojec świetnie nadaje się również do odizolowania chorych psiaków od reszty zwierząt znajdujących się na podwórku. Wygodna buda oraz niewielki wybieg z całą pewnością są lepsze dla psa niż łańcuch.

Decydując się na to rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim samą wielkość psa oraz ilość czasu, jaką zwierzę ma spędzać wewnątrz. To te aspekty w głównej mierze decydują o rozmiarach kojca, jak i jego rodzaju. Oczywiście im większy kojec, tym większy komfort dla psa. Psy średniej wielkości doskonale odnajdą się już w standardowych kojcach wielkości około 6 metrów kwadratowych, zaś dla większych wystarczające będą te wielkości 12 metrów. Choć oczywiście wszystko zależy od tego, jakie będą Twoje oczekiwania podczas wybierania takiego produktu - możesz również samodzielnie dobrać rozmiary.

Możesz zakupić zarówno kojec z drewnianą podłogą, który można bez problemu postawić na betonowym podłożu bez obaw, że zwierzakowi będzie chłodno, jak i kojce bez podłogi. Możliwy jest również wybór zabudowanej tylnej ściany. Od Ciebie i Twoich preferencji zależy również kierunek spadu dachu, który może zostać wykonany z ocynkowanej blachy lub akrylu. Dodatkowym wyposażeniem może być również obrotowy uchwyt na miski. Kojce są zazwyczaj wykonane ocynkowanych profili wykonanych w taki sposób, by ich brzegi nie były zagrożeniem dla zwierzaka wewnątrz. Takie rozwiązanie na pewno będzie odpowiednie dla Twojego zwierzaka.